Κορυδαλλός

Τον βαθμό της ισοπαλίας σε ενα γεμάτο παιχνίδι μοιράστηκαν η Προοδευτική και ο Εθνικός με σκορ 2-2, στο Δημοτικό στάδιο Νίκαιας, με τους βυσσινί να παραμένουν εναν βαθμό παραπάνω απο τους Πειραιώτες.

Οι ποδοσφαιριστές του Θύμιου Γεωργούλη μπήκαν εξαιρετικά και προηγήθηκαν 1-0 στο 13' με τον Παυλάκη.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Κορυδαλλιώτες, ο Εθνικός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Κομνηνό στο 32ο λεπτό, παγώνοντας το γήπεδο.

Οι βυσσινί όμως κατάφεραν να μειώσουν πριν την λήξη του ημιχρόνου με σκόρερ τον Κανελλόπουλο στο 36' με κεφαλιά.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε με την έναρξη του δεύτερου μέρους με τον Ατματζίδη.

Η ομάδα του Νίκου Κωτσοβού, έχασε την μεγάλη ευκαιρία να κάνει την μεγάλη ανατροπή, αφού στις καθυστερήσεις ο Καλαιτζίδης σημάδεψε το δοκάρι του Βουτσινά.

Προοδευτική: Μπαντίκος, Τσαραούσης, Καλαϊτζίδης, Ζαχαράτος, Παπανικόλας, Ντάλλας, Ζελέκου, Χρήστου (85′ Μόσχος), Κανελλόπουλος, Γιακούμπι (46′ Ξυγκάκης), Ατματζίδης.

Εθνικός: Βουτσινάς, Πίσσας, Γερόλυμος, Βενέτης, Μπένα, Λεωνιδόπουλος, Κομνηνός (77′ Φωτιάδης), Μαργαρίτης, Ντούλιας (58′ λ.τρ. Μάναλης), Σωπάσης (71′ Μαρτίνος), Παυλάκης.