Χαραυγή

Δεν τα κατάφερε ο Θησέας σήμερα στην Χαραυγή, καθώς ηττήθηκε απο τους Νέους Ευγένειας με το βαρύ 4-1.

Θεωρητικά αυτή την ήττα δεν κόστισε ιδιαίτερα στην ομάδα του Νίκου Γαντζάκη, αφού παραμένει στο -1 απο τον Δία Κορυδαλλού για την έισοδο στα πλέι οφ, αλλά ακολουθεί δύσκολο πρόγραμμα στις τελευταίες δυο αγωνιστικές με αντιπάλους την 3η Θύελλα Μοσχάτου και την πρωτοπόρο Αμφιάλη.

Οι κυανόλευκοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγω των αποβολών του Χάρη Χαιρέτα στο 20' και του Λέκκα στο 60'.

Το μοναδικό γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Λιβανός στο πρώτο ημίχρονο, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο προπονητής των Πειραιωτών, Νίκος Γαντζάκης συμπλήρωσε:

''Οι αποβολές, οι απουσίες μας καθώς και ατομικά λάθη μας κόστισαν σήμερα.

Κάναμε απο τα καλύτερα πρώτα ημίχρονα εδώ και καιρό, αλλά δυστυχώς δεχτήκαμε δυο γκολ απο ατομικά λάθη της άμυνας, με το δεύτερο μάλιστα ένα λεπτό πριν μπούμε στα αποδυτήρια.

Χάσαμε παράλληλα και κάποιες φάσεις πριν δεχτούμε το πρώτο τέρμα.

Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε την κατάσταση αλλά η δεύτερη αποβολή του Λέκκα μας έκανε να παραδοθούμε.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια, έχοντας μπροστά μας δυο πολύ δύσκολα παιχνίδια.