Την τύχη στα πόδια του συνεχίζει να ορίζει η ομάδα του Εργοτέλη, η οποία επικράτησε στο Παγκρήτιο του Εθνικού με 2-0 για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι κιτρινόμαυροι κατάφερανε και άνοιξαν το σκορ λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, με προβολή του Κατσικοκέρη ύστερα απο σέντρα του Λεάλ.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου είχε δοκάρι με τον Καιμακαμούδη στο 57', αλλά ο Σερτζίνιο ήταν πιο εύστοχος στο 84', όταν σε εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Βουτσινά για το τελικό 2-0.

Εργοτέλης (Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Μισέλ, Τζανής, Μπάτζιος, Σερτζίνιο, Γκοτσούλιας (27′ λ.τρ. Καϊμακαμούδης), Κατσικοκέρης (89′ Μίγκας), Λεάλ, Βελλίνης (68′ Ρουσάκης).

Εθνικός (Γεωργούλης): Βουτσινάς Πίσσας, Βενέτης, Γερόλυμος ( 82′ Ντούλιας), Μπεχλιβανίδης, Μαργαρίτης, Σωπασής (66′ Κομνηνός), Κατίδης, Μάναλης, Λεωνιδόπουλος, Παυλάκης