ΡΕΝΤΗΣ Στο "Χ" (1-1) έμειναν Ήφαιστος και ΑΕ Περάματος στο γήπεδο του Ρέντη. Ο Ήφαιστος μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλο του. Κατάφερε να ανοίξει το σκορ,με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα πως η φάση ξεκίνησε από οφσαιντ. Ο Ήφαιστος κράτησε τις ισορροπίες του αγώνα και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0. Στην επανάληψη η ΑΕ Περάματος μπήκε μεταμορφωμένη και ισοφάρισε πολύ γρήγορα. Στην συνέχεια,της δόθηκαν πολλές ευκαιρίες να πάρει την νίκη,παίζοντας ποιοτικό ποδόσφαιρο,με τον Ήφαιστο να προσπαθεί να ισορροπήσει. Στο τέλος,οι γηπεδούχοι διεκδίκησαν και εκείνοι τους τρεις βαθμούς αλλά δεν τα κατάφεραν,με τις δυο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα για τον επόπτη,για φάσεις που τους έκοψε ως οφσάιντ. Η ΑΕ Περάματος ευχαριστεί τον Ήφαιστο για την φιλοξενία και για το όμορφο και χωρίς σκοπιμότητες παιχνίδι. Η ομάδα των Χάρη Γαλούνη και Γιώργου Τριανταφύλλου προετοιμάζεται πλέον,για το επόμενο παιχνίδι με τον Παντζιτζιφιακό.