Την 6η του νίκη στον δεύτερο γύρο και την 8η συνολικά πέτυχε ο Ολυμπιακός Περάματος,κόντρα στην Δάφνη Ταμπουρίων και πλέον...κρυφοκοιτάζει την είσοδο του στα play-off.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους ερυθρόλευκους να προηγούνται με 2-0,χάρη στα όμορφα γκολ των Κατρή και Παπαλάμπρου,με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στην επανάληψη.

Στα αξιοσημείωτα πέρασε το ντεμπούτο του 15χρονου τερματοφύλακα των γηπεδούχων Μουράτογλου,ο οποίος πήρε το βάπτισμα του πυρός και μάλιστα,ήταν πολύ καλός σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης,συμβάλλοντας και αυτός στην νίκη της ομάδας του,με τον Μανώλη Πόλλια να μένει απόλυτα ικανοποιημένος από όλους του ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν να αναπληρώσουν τους πολλούς σημερινούς απόντες.

Πλέον,η είσοδος στα play-off,είναι 4 βαθμούς μακριά,με αποτέλεσμα,οι άνθρωποι του Ολυμπιακού,να επιζητούν,στις εναπομείνασες 7 αγωνιστικές,όσο καλύτερη πορεία γίνεται,με σκοπό να πραγματοποιηθεί αυτός ο στόχος,ο οποίος φάνταζε ουτοπία,στο τέλος του πρώτου γύρου.