Frank's

των Πάνου Κομματεα,Λουκά Κιοκτσογλου

Καλησπέρα από το γήπεδο Γ.Καραισκακης,όπου θα διεξαχθεί σε περίπου μισή ώρα ο τελικός του Κυπέλλου "Μιλτιάδης Μαρινάκης",μεταξύ του Κερατσινίου και του Αετού Κορυδαλλού.

Το παιχνίδι θα μεταδίδεται ζωντανά από το Sportactive.gr,ανανεώνοντας(refresh) απλά την σελίδα.

Θυμίζουμε πως οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και στον περσινό τελικό με το Κερατσίνι να αναδικνύεται τροπαιούχοι,χάρη σε ένα γκολ του Ψυχογυιού.

Το Κερατσίνι διεκδικεί το 6ο του τρόπαιο,ενώ αν ο Αετός κυνηγά τον παρθενικό του τίτλο στον θεσμό.

Οι συνθέσεις των ομάδων είναι οι εξής:

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Μποτος,Σφυρογιαννακης,Σκορδίλης,Μπάτης,Αγγελακης,Φούντας,Ψυχογυιος,,Γκιατης,Νταουται,Τουρνάς,Κουρκούλης

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Δρίβας,Αναγνωστάκης,Μαναλης,Μιχελής,Μπερίσα,Σιδηρόπουλος,Τσολακου,Ξενιτοπουλος,Κρασί,Μουτσας,Δρυμουσης.

Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτήν την στιγμή ακούγεται ο Εθνικός Ύμνος.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε λίγα λεπτά.

Οι δυο ομάδες καταθέτουν στεφάνι,εις μνήμην των θυμάτων της Θύρας 7.

Όλα έτοιμα με τον Αετό στην σέντρα.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κύριος Κουβέλης,με βοηθούς τους κυρίους Ζησιμόπουλο-Φαγκρίδα και 4ο διαιτητή τον κύριο Λεμπέση.

1' Έναρξη αγώνα

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

9' Ο Αετός έχει τα ηνία της αναμέτρησης προς το παρών και έκανε και το πρώτο σουτ του ματς,χωρίς να ανησυχήσει ο Μπότος.

10' Φάουλ σε καλή θέση για το Κερατσίνι.Πέρασε ανεκμετάλλευτο

12' Πρώτη πολύ μεγάλη φάση στο ματς για το Κερατσίνι. Ο Νταουτάι βγήκε τετ-α-τετ με τον Δρίβα,αλλά ο Μιχελής με προβολή κατάφερε να απομακρύνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή.

17' Εκτέλεση φάουλ από τον Ξενιτόπουλο,η μπάλα "έκατσε" στην περιοχή του Κερατσινίου,ωστόσο υποδείχθηκε επιθετικό φάουλ.

23' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ! Εκπληκτική προσπάθεια του Ψυχογυιού από αριστερά,πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και λίγο πριν τελειώσει την φάση ανατράπηκε.

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ! Ο Ψυχογυιός εκτελεί εύστοχα,σκοράροντας για δεύτερο σερί τελικό και γράφει το 1-0!

30' Χωρίς φάση οι 2 ομάδες μετά το γκολ του Κερατσινίου.

33' Κόρνερ για το Κερατσίνι που πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

35' Όμορφη κίνηση του Νταουτάρι από τα αριστερά,συνέκλινε,αλλά το δεξί του σουτ μπλοκαρίστηκε από τον Δρίβα.

37' Επικίνδυνο μπάσιμο του Τουρνά στην περιοχή του Αετού από δεξιά,όμως ο Μιχελής έδιωξε με υπερένταση το γύρισμα του,πριν η μπάλα φτάσει στον Νταουτάρι.

44' Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι,στον Δρυμούση για δυνατό μαρκάρισμα,πάνω στον Ψυχογυιό.

45' Λήξη πρώτου μέρους. Το Κερατσίνι προηγείται με 1-0,χάρη στο πέναλτι-γκολ του Ψυχογυιού από το 24'.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

49' Οι Κορυδαλλιώτες πρεσάρουν πολύ ψηλά,αναγκάζοντας τους αντιπάλους τους σε λάθη.

50' Δυνατό σουτ από μακριά του Τσολάκου μπλόκαρε ο Μπότος.

51' Κίτρινη κάρτα στον Νταουτάρι για μαρκάρισμα στον Μιχελή.

53' Πρώτη αλλαγή για τον Αετό Κορυδαλλού.Ο Τριανταφυλλίδης στην θέση του Μάναλη

55' Ο Τριανταφυλλίδης πέρασε την μπάλα κάθετα,μέσα στον περιοχή στον Μούτσα,όμως το επικίνδυνο γύρισμα του πέρασε κόρνερ.

56' Στην συνέχεια της φάσης ο Αετός κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο από δεξιά.Χωρίς αποτέλεσμα.

57' Κίτρινη στον Μπερίσα για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ψυχογυιό,το οποίο οδήγησε σε μια μικρή σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο. Ο Βασίλης Σπάθας έξαλλος μιλούσε σε έντονο ύφος στον πρώτο βοηθό του αγώνα

59' Γενική σύρραξη.Δυνατό μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου με όλους τους 22 ποδοσφαιριστές αλλά και τους πάγκους να μπαίνουν όλοι μέσα και να ακολουθεί κλωτσοπατινάδα....

61' Κόκκινη κάρτα στον Μουτσά από τον Αετό και στον Μπατή από το Κερατσίνι.

Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι δυο ομάδες.

65' Σέντρα του Ψυχογυιού από τα δεξιά, κεφαλιά του Φούντα και μεγάλη επέμβαση του Δρίβα, που κρατάει το 1-0.

69' Ωραίο σουτ στην κίνηση του Ξενιτόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπότος.

70' Πρώτη αλλαγή για το Κερατσίνι, στη θέση του Σκορδίλη ο Βαττής.

75' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλίδη για μαρκάρισμα στον Γκιάτη.

77' Πολλά νεύρα και πάλι ανάμεσα σε Σφυρογιαννάκη και Κράσι. Κίτρινη κάρτα στον Σφυρογιαννάκη.

82' Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Αετό. Αλλαγή για το Κερατσίνι, στη θέση του Νταουτάι ο Μάλλης. Αλλαγή και για τον Αετό, στη θέση του Τσολάκου ο Κουτσομύτης.

84' Το φάουλ πέρασε ανεκμετάλλευτο

86' Πολύ καλό σουτ με εξωτερικό φάλτσο από τον Ξενιτόπουλο μέσα από την περιοχή, έφυγε λίγο άουτ. Ψάχνει την ισοφάριση ο Αετός

89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψυχογυιού, μπλόκαρε εύκολα ο Δρίβας.

90' 4 τα λεπτά είναι οι καθυστερήσεις

90+1 Αλλαγή για το Κερατσίνι, στη θέση του Φούντα ο Διάκος.

90+1 Κάρτα στον Μπότο για καθυστέρηση.

90+2 Φάουλ σε καλή θέση για τον Αετό. Κάρτα στον Κουτσομύτη.

90+3 Η μπάλα κόντραρε στο τείχος στην εκτέλεση του Ξενιτόπουλου και ο Δριβας έβγαλε σε κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ για τον Αετό.

90+4 Κάρτα στον Βαττή για καθυστέρηση.

Λήξη του παιχνιδιού. ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ.

Χρυσός σκόρερ ο Ψυχογιός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 24'. Ίδιοι αντίπαλοι με πέρσι, ίδιο τελικό αποτέλεσμα, ίδιος και ο κυπελλούχος.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ.