Κορυδαλλός

Σημαντικο βήμα παραμονής στην κατηγορία έκανε σήμερα η Χαλκηδόνα στο ΕΑΚ, επικρατώντας με 3-1 του Ερμή Κορυδαλλού.

Η ομάδα του Αντριαν Μπαρμπολούτσι αναριχήθηκε έτσι στην 9η θέση της βαθμολογίας της Α' κατηγορίας, εκμετταλεύοντας με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Μάυρου Αετού/Ολυμπιάδας απο τον Αμπελακιακό, με αποτέλεσμα να βρίσκεται πια στο +5 απο την ζώνη των πλέι άουτ.

Οι Νικαιώτες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, αφού μόλις στο πρώτο 20λεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, με σκόρερ τους Πνευματικό και Αθανασόπουλο.

Στο 25' οι γηπεδούχοι κερδίσανε πέναλτι, με τον Τσολάκο να αποβάλεται για την ομάδα της Χαλκηδόνας, με τον Νταλάκο να ευστοχεί απο την άσπρη βούλα για το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Φίπε στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, ύστερα απο υποδειγματική αντεπίθεση.

Ο τεχνικός των Νικαιωτών, Αντριαν Μπαρμπολούτσι δεν ξέχασε φυσικά και το πέρασμα του απο την ομάδα του Ερμή μην ξεχνώντας να ευχαριστήσει και να τους ευχηθεί καλή συνέχεια:

''Ηταν μια μεγάλη νικη η σημερινή, σε ενα κομβικό σημείο του Πρωταθλήματος.

Συνδυάσαμε καλό ποδοσφαιρο με το αποτέλεσμα, πράγμα που μας κάνει διπλά χαρούμενους.

Μετά την αποβολή και το πέναλτι που κέρδισε ο Ερμής, προσαρμοστήκαμε στις ανάγκες του παιχνιδιού και δεν καταφέραμε να απειληθούμε ιδιαίτερα.

Στο β' μέρος η άμυνα μας ήταν συμπαγής και δεν κινδυνέψαμε.

Καλή συνέχεια στον Ερμή Κορυδαλλού, έχω φίλους απο το πέρασμα μου εκεί και εύχομαι ότι καλύτερο''.