Στις νίκες επέστρεψε ο Αστέρας Χαϊδαρίου του Βασίλη Τσιάκαλου,καθώς επιβλήθηκε του Αίαντα Αθηνών με 1-4.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους,άνοιξε ο Σπυρόπουλος στο 30ο λεπτό,το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου,διότι ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε δυο,ακόμα,γκολ του Αστέρα,κάτω από έντονες διαμαρτυρίες.

Στο 58,ο Γκούρι έφερε το παιχνίδι στα ίσια,με το πλασέ του Δήμα 9 λεπτά αργότερα να δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του Τσιάκαλου.

Το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου,χάρη στο δεύτερο προσωπικό γκολ του Σπυρόπουλου,αλλά και την όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κόκα,στο 75' και το 88',αντίστοιχα.

Ο νεαρός τεχνικός των νικητών,μίλησε στο Sportactive.gr,αμέσως μετά την λήξη της αναμέτρησης:

Πως είδατε το παιχνίδι?

"Καταρχάς το παιχνίδι είχε πολλές ιδιαιτερότητες λόγω του μικρού αγωνιστικού χώρου,το οποίο το γνωρίζαμε εξαρχής.

Από κει και πέρα,εκτός από την αντίπαλη ομάδα είχαμε να αντιμετωπίσουμε και τον διαιτητή με τους δυο επόπτες.

Ο λόγος είναι ότι δυο φορές έπρεπε να είχαμε προηγηθεί στο σκορ αλλά μας ακύρωσαν το πρώτο για οφσάιντ και το δεύτερο,ενώ έχει δώσει πέναλτι,το εκτελούμε με την κομπίνα της πάσας,σκοράρουμε,το ακυρώνει δείχνοντας έμμεσο και στη συνέχεια το παίρνει πίσω και συνεχίζει τη φάση σαν να μην έχει δοθεί πέναλτι!

Αυτό που έχω να πω επειδή δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που συμβαίνει κάτι τέτοιο,είναι να υπάρχει ισονομία και οποιαδήποτε ομάδα να αντιμετωπίζεται επί ίσης όροις,είτε είναι νεοσύστατο σωματείο,είτε σωματείο με πολλά χρόνια ιστορίας στην πλάτη.

Έχω ξαναπεί πως η 5η θέση είναι πλασματική,με απόδειξη τα σχόλια των αντίπαλων ομάδων και προπονητών,ότι παίζουμε το πιο όμορφο ποδόσφαιρο και ότι μας αδικεί η βαθμολογία."

Είστε ευχαριστημένος από την εμφάνιση?

"Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλα μα όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τον κόπο να αποδώσουν τα μέγιστα ώστε να φύγουμε με τους 3 βαθμούς της νίκης και το ευρύ σκορ.

Πραγματικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν το λέω για το θεαθήναι,αλλά γιατί το πιστεύω και γιατί είμαι περήφανος που τους έχω υπό την καθοδήγηση μου."

Είστε ικανοποιημένος από την αντίδραση των ποδοσφαιριστών σας μετά από ένα αρνητικό αποτέλεσμα?

"Είμαι ικανοποιημένος αλλά σας είπα ότι είναι πολλοί οι παράγοντες.

Δεν μένουμε σε αυτό,ήμουν σίγουρος για την αντίδραση γιατί ξέρω τις δυνατότητες των παιδιών,τόσο ατομικά,όσο και ομαδικά.

Και να μην ξεχνάμε ότι πριν το αρνητικό αποτέλεσμα η ομάδα είχε 3 αγώνες χωρίς ήττα με δυο νίκες και μια ισοπαλία."

ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ:Ιλίκα,
Παπαδάκης(77' Γαβριηλίδης),Σταθόπουλος,Φραγκούδης,Τριανταφυλλόπουλος,Αθανασόπουλος,Πέντσιου,Ζώτος(82' Καλομοίρης),Γκούρι,Καβουριάδης(47' Δημητρουλάκης),Καλογεράκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑ'Ι'ΔΑΡΙΟΥ:Μανώλικας,Τονικιάν(62' Νάος),Αλεξάκης,Κατσέλης(74' Λίκα),Ναλμπάντης,Καλογερόπουλος,Τρέκο(77' Λιγκοπόρα),Μπόσγας,Σπυρόπουλος,Κόκα,Δήμας.