Ραφήνα

Αήττητο στόπ στην Ραφήνα για την Προοδευτική, η οποία ηττήθηκε με 1-0 απο την τοπική Τριγλία, λαμβάνοντας τέλος το τρελό σερί που κατείχαν οι βυσσινί για 15 συνεχόμενα παιχνίδια.

Σήμερα το απόγευμα στο ''Π.Σκούφος'' έγινε ενα πολύ ωραίο παιχνίδι, με τους Κορυδαλλιώτες να έχουν δοκάρι με τον Ατματζίδη στο 16', και να έχουν γενικά τον έλεγχο του ματς.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Ζελέκου απο ευνοική θέση δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Δημίζα ατο 50'.

Το ίδιο έγινε και στο 67' με τον Λέκκα, όπου σε σουτ ο τερματοφύλακας των κιτρινόμαυρων απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στην συνέχεια, οι παίκτες του Πάρη Ανδράλα απείλησαν στο 84 με τον Γιακούμπι, ενώ τρια λεπτά μετά ήρθε η αναμέτρηση τούμπα, όπου η Τριγλία με δυνατό σουτ του Νικολόπουλου, παίρνοντας μια ανέλπιστη νίκη.

Τριγλία: Δημίζας, Καμβύσης, Κωτσάλας, Μακρής, Μαντζώρος, Παπασάββας, Τσάγκαρης, Παπαδόπουλος (62' Καρβουνίδης), Τζάθας (62' Ποτουρίδης), Καλογιάννης (90' Μπιταξής), Νικολόπουλος

Προοδευτική: Τράκας, Τσαραούσης (71' Μανιδάκης), Καλαιτζίδης, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Ντάλλας, Ζελέκου (57' Γιακούμπι), Πέππας, Κανελλόπουλος (82' Γκαιτατζής), Λέκκας, Ατματσίδης

Ο συνεργάτης του κ.Ανδραλα, Βασίλης Σπέρτος τόνισε οτι έτσι είναι το ποδόσφαιρο και το μυαλό τους απο αύριο είναι στο μεγάλο ντέρμπι με τον Ιωνικό.