Koρυδαλλός

Την θέση που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου συνεχίζει να κυνηγάει με αρκετές πιθανότητες ο Θησέας, παίρνοντας σπουδαίο διπλό απο τον Δία στον Κορυδαλλό με 1-0, εξι αγωνιστικές πριν το τέλος.

Στο πρώτο 20λεπτο, οι γηπεδούχοι ελέγχανε το παιχνίδι, αλλά χωρίς να δημιουργήσουν κάποια φάση.

Στην συνέχεια, οι κυανόλευκοι πήραν τα ηνία του αγώνα, ζητώντας μάλιστα και πέναλτι στην πτώση του Πατουλιά στο 30'.

Ενα λεπτό όμως πριν την λήξη του ημιχρόνου, οι παίκτες του Νίκου Γαντζάκη πήραν σπουδάιο ψυχολογικό προβάδισμα, ανοίγοντας το σκορ με τον Πατουλιά, ύστερα απο γρήγορη αντεπίθεση και ασίστ του Βλαχουτσάκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θησέας συνέχισε να έχει την κατοχή, ενώ διαμαρτυρήθηκε για δεύτερη φορά στον διαιτητή Στεριώτη, για μη καταλογισμό πέναλτι πάνω πάλι στον πρωταγωνιστή του παιχνιδιού τον Πατουλιά.

Η ομάδα του Δία, την μοναδική φορά που απείλησε με ισοφάριση ήταν ενα δοκάρι μετά απο εκτέλεση φάουλ.

Ο τεχνικός, των φιλοξενούμενων, Νίκος Γαντζάκης, δήλωσε:

''Σημαντική νίκη η σημερινή.

Είμασταν καλοί και προετοιμασμένοι πάνω στο θέμα της τακτικής, και ευτυχώς δεν αντιμετωπίσαμε πολλά προβλήματα.

Θεωρώ δίκαιο το αποτέλεσμα.

Αφήνουμε πίσω μας το παιχνίδι, και προετοιμαζόμαστε για το επόμενο δύσκολο και κομβικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Αστέρα Κερατσινίου''.