του Πάνου Κομματέα

Ένα δαιμονισμένο 4λεπτο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου,χάρισε στον Αστέρα Κερατσινίου το επιβλητικό διπλό στο Μοσχάτο επί της Καστέλλας με 0-3.

Το σκορ άνοιξε ο Συμεωνίδης με τρομερό σουτ,εκτός περιοχής στο 48',με τον Dragoti στο 51' να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με κοντινό πλασέ.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής τελείωσε μια υποδειγματική αντεπίθεση στο 73',ολοκληρώνοντας ένα σημαντικό τρίποντο για τον Αστέρα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: Ρεντζέπης,Μιχάλης,Ζαχαρίου,Σωτηρίου,Δημητρόπουλος,Μπιλήρης,Πατρικάκος,Μπανάι,Καρκαβίτσας(65' Κεραμιδάς),Μπουτσίνης(55' Παλούκης),Τσερεγκούνης(77' Χουρδάκης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Βώκος,Κοντορήγας,Ρεισόπουλος,Βασιλικός,Κουκουβίνος,Αναστασίου(60' Μιχαλακάκος),Ζουρούδης,Ντάντης(39' Συμεωνίδης),Zakolli(75' Πατινιώτης),Dragoti,Τσιαβός

Η Καστέλλα έχει 20 πόντους(7η θέση) και την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί την πρωτοπόρο Αμφιάλη.

Ο Αστέρας Κερατσινίου έχει 23 βαθμούς(5η θέση) και ετοιμάζεται να φιλοξενήσει τον Αργοναύτη.