Νίκαια

Ισόπαλοι σε ενα πολύ καλό ματς απο άποψης θεάματος, αναδείχθηκαν Χαλκηδόνα και ΑΣ Δραπετσώνας με σκορ 1-1 για το Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΠ.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι χάνοντας ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ.

Τελικά δικαιώθηκαν στο 39' με τον Χαλικιά στο 39ο λεπτό.

Οι Νικαίωτες παρότι δεν είχαν καλή απόδοση, κατάφεραν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με πέναλτι του Φίπε στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Αντριαν Μπαρμπολούτσι ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρίσκοντας χώρους, αλλά να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Μακρή.

Αποκορύφωμα ήταν το δοκάρι που σημάδεψε ο Σαχινίδης στο 75ο λεπτό.

Χαλκηδόνα: Πνευματικός, Δερβίσης, Αθανασόπουλος, Κυρίας, Τσολάκος (46' Γκέγκα), Φίπε, Σβώλης (83'Δίκης), Θανόπουλος, Ελευθεριάδης (70'Σαχινίδης), Κούσιας, Πνευματικός Ε.

AΣ Δραπετσώνας: Μακρής, Χαλικιάς, Κουκουλάς, Ακριβός, Χίου, Κασιαβός, Χαλικιάς Ε. (83'Καραμπετιάν), Κορώνης, Νίκας, Σάντα, Πλέσσας (60' Τριανταφύλλου)