Νίκαια

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Αρμενική, στο γήπεδο της Νίκαιας απο τον Παντζιτζιφιακό για την 19η αγωνιστική της Α' κατηγορίας του Πειραιά.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κώττου, στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και προηγήθηκαν με τον Βραχάτη στο 67', αφού πρώτα οι Νικαιώτες είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ.

Στις καθυστερήσεις ο Λαδιάς, έκανε και το 2-0, με τους Καρπάθιους να παίρνουν μια σημαντική νίκη.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων, Βαγγέλης Κώττος, έριξε το βάρος στην συνέχεια, και οτι οσο υπάρχει ελπίδα τόσο και οι παίκτες του θα συνεχίσουν να παλεύουν:

''Δυστυχώς στο πιο κρίσιμο παιχνίδι παρουσιαστήκαμε κατώτεροι των περιστάσεων.

Με τόσο κακές επιδόσεις είναι αδύνατο να έχουμε προσδοκίες.

Είναι μία πολύ δύσκολη μέρα για εμάς, μετά από αυτή την ήττα για το σύλλογο.

Είναι δύσκολο να εξηγήσεις πως ήσουν καλύτερος και ότι έχασες μία κλασική ευκαιρία για να ανοίξεις το σκορ.

Είναι δύσκολο να πεις πως ήσουν αγωνιστικός, είναι δύσκολα όλα.

Δεν λες τίποτα, κλείνεις το στόμα και περιμένεις το επόμενο παιχνίδι με ανυπομονησία για να πάρεις τη νίκη που ίσως κάνει τα πράγματα καλύτερα.

Σε αυτό πρέπει να επικεντρωθούμε, καθώς παιχνίδι που περνάει δεν ξαναγυρνά.

Εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς να επανέλθουμε άμεσα σε νικηφόρα αποτελέσματα και αυτό μόνο μέσω της σκληρής δουλειάς μπορεί να επιτευχθεί.