Κερατσίνι

Αλλη μια νίκη πιο κοντά στην διεκδίκηση της απευθείας ανόδου, στην Α' κατηγορία είναι ο Αίας Σαλαμίνας, ο οποίος πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα των Νέων Εΰγενείας με 1-0.

Χρυσός σκόρερ για τους κυανόλευκους, χρίστηκε ο συνήθης ύποπτος, Λάμπρος Χανιώτης στο 20'.

Oι Νέοι Ευγενείας, καταφέραν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους όταν στο 60ο λεπτό, ο Βασιλειάδης σε σουτ οβίδα έξω απο την περιοχή του, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.

Ο προπονητής των Σαλαμίνιων, Στάθης Φουρίκης δήλωσε :

''Κάθε αγωνιστική είμαστε υποχρεωμένοι να παίρνουμε 3 βαθμούς και έτσι να επιτευχθεί ο στόχος μας φέτος.

Ο Αίας δεν μπορεί να αγωνίζεται σε αυτή την κατηγορία και έχουμε αναλάβει την ευθύνη να το πετύχουμε όσες δυσκολίες και αν υπάρχουν με κυριότερη τους μείον 6 βαθμούς που κληρονομήσαμε από την προηγούμενη περίοδο!!

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας γι αυτη τήν μεγάλη προσπάθεια!

Από αύριο προετοιμαζόμαστε για το επόμενο παιχνίδι με στόχο τους 3 βαθμούς.