Κορυδαλλός

Την ήττα σε ενα ισορρόπημενο παιχνίδι, γνώρισε η Αρμενική, η οποία έχασε έδαφος για το θέμα παραμονής, απο την Θύελλα/Αχιλλέα Κορυδαλλού με 1-0 στο γήπεδο του ΕΑΚ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, με την ομάδα της Νίκαιας να προσπαθεί να βγαίνει στην κόντρα και να δημιουργεί προβλήματα, με κύριες φάσεις των Μούτσο και Κυριτσιμπασάκη, που θα μπορούσαν να σκοράρουν και να έχει άλλη εξέλιξη το ματς.

Στο 80ο λεπτό όμως σε μια στιγμή αδράνειας, η ομάδα του Κορυδαλλού άνοιξε το σκορ κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, παίρνοντας αυτό το σημαντικό τρίποντο παίρνοντας αέρα πέντε βαθμών απο τα μπαράζ παραμονής.

Μετά το τέρμα, οι φιλοξενούμενοι ζητήσανε πέναλτι πάνω στον Μούτσο, με την φάση να θεωρείται αμφισβητούμενη.

Με παίκτη λιγότερο έμεινε η Αρμενική λόγω της αποβολής του Εγιάν.

Ο τεχνικός της ομάδας, Βαγγέλης Κώττος, δήλωσε:

''Η Θύελλα είχε την υπεροχή στο ματς.

Εμεις δεχτήκαμε το γκολ, σε μια στιγμή που δεν περιμένε κανείς.

Μέχρι εκείνη την ώρα παίξαμε το παιχνίδι όπως το χαμε υπολογίσει.

Είχαμε και τις απουσίες των Τσιριγώτη και Κυριτσιμπασάκη, που έπαιξε στο 2ο ημίχρονο.

Ηταν εύκολο παιχνίδι με εναν καλό διαιτητή.

Εμείς θα παίζουμε για τους ευατούς μας και για την αξιοπρέπεια μας.