Ηράκλειο

Την ευκαιρία να μείνει μόνος του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ' Εθνικής, έχασε ο Εργοτέλης, ο οποίος παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Ατσαλένιο εντός έδρας.

Οι πράσινοι παγώσαν το Παγκρήτιο μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Νικολακάκης άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βασιλειάδη.

Στην συνέχεια ο Γιαγκόζης έσωσε διπλή φορά τον Ατσαλένιο στο 15' πάνω σε προσπάθειες των Κατσικοκέρη και Βογιατζή.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, με τον Βασιλειάδη να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Αμπντουραχμάνι.

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου βρήκε τελικά την λύση στο 50', όταν ο Λεάλ με σουτ απο μακρινή απόσταση νίκησε τον Γιαγκόζη για το 1-1.

Δέκα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Ατσαλένιος έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Παπαδομιχελάκη.

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης (46' Μανουσάκης), Νιάρος, Γκαρακλίδης, Μπάτζιος, Ρουσάκης, Βογιατζής, Σερζίνιο (90' Μπρατσιάνι), Κατσικοκέρης (69' Καιμακαμούδης), Λεάλ, Βελλίνης

Ατσαλένιος: Γιαγκόζης, Γενιτσαρίδης, Ρουμπάκης, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης, Σταθόγλου (54' Πετράκης), Πρωτογεράκης, Χατζηανδρεόυ, Αμπντουραχμάνι (72' Φραγκιαδάκης), Μπουτσάκης (80' Πετράς), Τριανταφύλλου