Την νίκη της χρονιάς πέτυχε ο ΑΣ Δραπετσώνας,καταβάλλοντας την πρωτοπόρο Οδηγήτρια με 4-0!

Ο προπονητής των θριαμβευτών,Άρης Τσαγδής,μίλησε στο Sportactive.gr:

"Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου,γιατί μπήκαν από την αρχή,με πάθος και ήταν πιστοί στο σχέδιο μας από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε στο πρώτο δεκάλεπτο,απόρροια του καλού ξεκινήματος μας,κάτι που ήταν καθοριστικό για το παιχνίδι.

Στην συνέχεια η Οδηγήτρια,που είναι μια εξαιρετική ομάδα,ισορρόπησε και προσπάθησε να πιέσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο,όμως και ειδικά μετά το 2-0 δεν κινδυνέψαμε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού,καθώς η ψυχολογία είχε γείρει οριστικά υπέρ μας.

Στο τέλος κάναμε και άλλα δυο γκολ και χάσαμε και άλλη μια απίστευτη φάση.

Κερδίσαμε την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας,γεγονός που προσδίδει άλλη βαρύτητα στο σκορ.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος,ήταν μια πολύ μεγάλη νίκη που θα μας βοηθήσει για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Την επόμενη εβδομάδα έχουμε ρεπό και είναι μια ευκαιρία να δουλέψουμε σε κάποια πράγματα.

Από δω και πέρα πρέπει να συνεχίσουμε να δείχνουμε μια καλή εικόνα και να παίζουμε στο 100% για να τερματίσουμε όσο ψηλότερα γίνεται."