του Λουκά Κιοκτσόγλου

ΡΕΝΤΗ

Σημαντική νίκη που την έφερε μόνη στην 3η θέση της βαθμολογίας πέτυχε σήμερα η Ένωση Ρέντη, που επικράτησε εκτός έδρας του Ήφαιστου με 3-1, σε ματς που έγινε στο γήπεδο "Σταύρος Μελισσουργός" για την 20η αγωνιστική της Α' Πειραιά.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ραπτόπουλου, με την Ένωση Ρέντη να απαντά και να ισοφαρίζει λίγα λεπτά μετά σε 1-1 με τον Μυλωνά.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 63', ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, κ. Κουνελης, θέλοντας να "ανακατέψει" την τράπουλα πέρασε στη θέση του Καμαράδου τον Οικονομάκο. Επτά λεπτά αργότερα ο Κεσανίδης έδωσε το προβάδισμα στην Ένωση Ρέντη, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 85' και πάλι με τον Μυλωνά.