Ρέντη

Την νίκη με το εντυπωσιακό σκορ 2-6 μέσα στην έδρα του ΑΟ Πειραιά πέτυχε ο Θησέας, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Πειραιά.

Η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη ευτήχησε να προηγείται με 3-0 στο πρώτο 20λεπτο.

Το σκόρ άνοιξε μόλις στο 2' με αυτογκόλ του Αγάθη, με τον Βλαχουτσάκο πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0, ύστερα απο πάσα του Πατουλιά.

Ο ίδιος παίκτης στο 18' σημείωσε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα του Πειραιά πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου, κατάφερε να μειώσει σε 3-2 δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Στο δεύτερο όμως ημίχρονο, η μόνη ομάδα που υπήρχε στο γήπεδο ήταν αυτή του Θησέα, με τον Βλαχόπουλο να διώχνει το άγχος απο τα πόδια των συμπαικτών του κάνοντας το 4-2 με κεφαλιά.

Ο νεαποκτηθής Σιμάκος πέτυχε το 5ο γκολ των κυανόλευκων, με τον Κτενά στο 75' με απευθείας εκτέλεση φάουλ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Ο τεχνικός του Θησέα κ.Γαντζάκης συμπλήρωσε:

''Ηταν μια κομβική νίκη για εμάς.

Ολη την εβδομάδα δουλέψαμε σκληρά και τα καταφέραμε.

Θέλαμε να μπούμε απο την αρχή δυνατά και να επιβάλλουμε το ρυθμό μας.

Μπορούσαμε μέχρι το μισάωρο να πετύχουμε και άλλο ενα γκολ, αλλά δυστυχώς ο αντίπαλος μας έβαλε δύσκολα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 2ο είχαμε καθολική υπεροχή, έχοντας καθολική πρωτοβουλία των κινήσεων.

Μένω φυσικά ευχαριστημένος, παρόλο που κατεβήκαμε με σημαντικές απουσίες.

Συνεχίζουμε με το ίδιο πάθος στο επόμενο μας παιχνίδι με αντίπαλο τους Φιλάθλους''.