Κερατσίνι

Aρνητικός πρωταγωνιστής αναδείχθηκε ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος, στο χθεσινό παιχνίδι της Αμφιάλης με τον μαχητικό Θησέα, στο γήπεδο των Σιταποθηκών, για την πρώτη αγωνιστική του 2017, (13η για την ακρίβεια).

Οι κυανόλευκοι διαμαρτύρονται συγκεκριμένα, για την ανατροπή του Κτενά στις καθυστερήσεις, στερώντας τους την δυνατότητα να κλέψουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν νωρίς απο στημένη φάση στο 15' με σκόρερ τον Βέττα.

Ο Θησέας, στην συνέχεια έχασε σημαντική ευκαιρία να απαντήσει με τον Γεωργίου να σταματάει τον Χαιρέτα.

Οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, στην συνέχεια κέρδισαν έδαφος και στα τελευταία λεπτά του α' ημιχρόνου, οι Κοράκης και Ζώης, κάναν το 3-0, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα τους.

Στο β' μέρος, η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη ανέβασε ρυθμούς, και  ο Βλαχουτσάκος με δυο προσωπικά του γκολ, στο 65' και στο 82' μείωσε σε 3-2, και έφτασε μια ανάσα με τον Κτενά στο 84' να κάνει την απόλυτη ανατροπή, με τον Γεωργίου τελικά να σώζει.

Και έτσι στο τέλος, ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος, δεν έδωσε καθαρή ανατροπή στον ίδιο πάικτη στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να αποβληθεί για έντονες διαμαρτυρίες ο Μπολότης.

Αμφιάλη: Γεωργίου, Καμπούρης, Σταθαράς, Χονδρουδάκης (14’ λ.τρ. Καραμολέγκος), Αβραμίδης, Μπαρμπαθανάσης, Κοράκης, Χαραμής, Ζώης, Βέττας Ψοΐνος (46’ Δακουτρός)

Θησέας: Γεωργίου, Κουτσονικόλας, Χαιρέτας Χ.(27’ Βλαχουτσάκος Γ.) Γονατάς ( 62’ Καλαϊτζόγλου) ,Χαιρέτας Δ., Μπολοτης , Κτενάς Θ, Δρακόπουλος, Λέκκας, Πατουλιάς, Αντύπας

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, Νίκος Γαντζάκης, δήλωσε απορημένος:

''Εχουμε έντονα παράπονα απο την διαιτησία.

Απο την αρχή, ο κ.Κωνσταντόπουλος έβαζε την Αμφιάλη μέσα στην περιοχή μας.

Εμεινα ικανοποιημένος απο την προσπάθεια των παιδιών που τα δώσαν όλα.

Στο β' ημίχρονο δημιουργήσαμε ευκαιρίες, σκοράραμε και φτάσαμε μια ανάσα απο την ισοφάριση.

Δικαιούμασταν την ισοπαλία με την απόδοση μας.

Στρέφουμε το βλέμμα μας στο επόμενο παιχνίδι''.