του Πάνου Κομματέα

Για το παιχνίδι κόντρα στον Αστέρα Νίκαιας μίλησε στο Sportactive.gr ,ο προπονητής του Φοίνικας Αγίας Σοφίας,Θανάσης Παύλοβιτς:

"Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο,υπάρχει όμως και ένα αλλά.

Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε και χάσαμε όπως και την προηγούμενη αγωνιστική,δεχόμενοι δυο γκολ σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι,δεχθήκαμε το γκολ και θα μπορούσαμε σε 1-2 φάσεις να είμαστε πίσω στο σκορ και με 2-3 τέρματα,όμως ο τερματοφύλακάς μας έκανε κάποιες καλές επεμβάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ διαφορετικά,ισοφαρίσαμε αμέσως και νομίζω στο επόμενο δεκάλεπτο κρίθηκαν κάποια πράγματα.

Πιέσαμε τον αντίπαλο εκεί πετύχαμε ένα γκολ με τον Νερσισιάν,που κατά γενική ομολογία ήταν κανονικό(ακυρώθηκε ως οφσάιντ).

Δεν λέω πως ήταν εσκεμμένο,προς Θεού και δεν στεκόμαστε και εκεί,όμως αν το γκολ αυτό είχε κατακυρωθεί θα βλέπαμε ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι.

Στην συνέχεια δεχθήκαμε δυο απανωτά γκολ από ατομικά λάθη και μετά από αυτά το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.

Δεν παρουσιαστήκαμε όπως έπρεπε,πρέπει να μειώσουμε τα λάθη μας γιατί έρχονται πάρα πολύ δύσκολα παιχνίδια.

Πρέπει να παραμένουμε συγκεντρωμένοι όταν δεχόμαστε γκολ,διότι για δυο συνεχόμενες εβδομάδες έχουμε δεχθεί δυο γκολ μέσα σε 4-5 λεπτά."