του Πάνου Κομματέα

Ένα γκολ του Γιαννιτσιώτη,δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο,χάρισε στον Δία Κορυδαλλού την νίκη απέναντι στην Καστέλλα με 1-0.

Το παιχνίδι ήταν κακό,με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει χωρίς καμία αξιόλογη ευκαιρία για τις δυο ομάδες.

Οι γηπεδούχοι παίζοντας πιο παθιασμένα,στην επανάληψη,κατάφεραν να σκοράρουν στο 65ο λεπτό,εξαλείφοντας την βαθμολογική διαφορά των δυο ομάδων.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Αρβανίτης,Μοσχονάς,Βουλιώτης,Πιτακάκης,Τραϊφόρος,Χαρατσάρης,Φίλης(55' Γιαννιτσιώτης),Βαβουράκης,Καίσαρης(84' Λαλαϊτης),Σκούταρης,Ντουμιτρίου(71' Αϊβατίδης)

Α.Ο. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: Ρεντζέπης,Agu(81' Χουρδάκης),Βιτσαράς,Σωτηρίου,Ζαχαρίου,Μπιλίρης,Πατρικάκος,Μπανάι,Κυδωνάκης(62' Καρκαβίτσας),Κεραμιδάς,Μπουτσίνης(62' Τσερεγκούνης)

Δίας Κορυδαλλού και Καστέλλα είναι πλέον ισόβαθμοι στην 7η θέση με 20 βαθμούς(τόσους έχει και ο Θησέας) και την επόμενη εβδομάδα θα παίξουν κόντρα στους Αργοναύτη και Αστέρα Κερατσινίου,αντίστοιχα.