Εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Γ' Εθνικής τέθηκε ο Εργοτέλης,αφού ηττήθηκε με 1-2 από την Κηφισιά,στο Παγκρήτιο στάδιο.

Οι Κρητικοί,αν και προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τέρμα του Καϊμακαμούδη,δεν κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της ομάδας του Μάρκου Μαυρομάτη,η οποία ισοφάρισε στο 30' με τον Καρβουνίδη.

Την νίκη-πρόκριση στην Κηφισιά έδωσε ο πολύπειρος Πάολο Φαρινόλα,με σουτ,τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ:Βασιλειάδης,Μπερουασβίλι,Πολυχρονάκης,Σηφάκης(46’ Κολόκας),Δημήτρης,Βογιατζής,Τσουμάγκας(64’ Γκοτσούλιας),Κοιλιάρας,Καϊμακαμούδης,Μανουσάκης,Λυδάκης(46’ Πόι)

ΚΗΦΙΣΙΑ:Καλδέλης,
Χαλκιάς,Έσλερ,Τεγούσης,Καρακώστας,Μουσταφίδης,Ρέντζης,Καρβουνίδης(69’ Χαϊκάλης),Κυριαζής(60’ Φαρινόλα),Παναγιωτόπουλος,Σπηλιωτάκης(83’ Σάμιος)