Ν.Φάληρο

Στο -2 απο την προνομιούχο θέση της ανόδου ανέβηκε το Χατζηκυριάκειο, το οποίο επικράτησε των ΑΣ Κωφών με 2-1, στο σημαντικότερο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Γ' κατηγορίας.

Οι κυανέρυθροι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και στο 5ο λεπτό, άνοιξαν τ σκορ με το Μαστοράκη, απο πολύ ωραία πάσα του Παπαθέου.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση στο 29' με τον Χάιδο, και έφεραν στα ίσια το ματς.

Τα λιοντάρια όμως παρά πιέστηκαν, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ευτύχησαν να ξαναπροηγηθούν με τον Κούτση στο 76', ύστερα απο εξαιρετική επέλαση του Νάνου απο τα αριστερά.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ με τον προπονητή των Πειραιωτών, Γιάννη Παπιωάννου να δηλώνει:

''Παίξαμε σήμερα κόντρα στην κούραση 3 ματς σε 9 μέρες στις σημαντικές απουσίες και σε εναν πολύ καλό αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο προηγηθήκαμε γρήγορα,  στην συνέχεια όμως ρίξαμε απότομα την απόδοση μας και δεχτήκαμε την ισοφάριση.

Οι παίκτες των Κωφών χάσανε κάποιες ευκαιρίες, και σταθήκαμε τυχεροί.

Στο 2ο το παιχνίδι ήταν  μοιρασμένο, αληθινό  ντέρμπι και χάρη σε ατομική προσπάθεια του Νάνου, πήραμε το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, τώρα είναι επιβεβλημένο να ξεκουραστούμε  και είμαστε ευτυχείς για κάποιο μυικό τρταυματισμό, καθώς για ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές, το πρόγραμμα τους ήταν επιβαρυμένο.

Η ομάδα θα γυρίσει την Τετάρτη στις προπονήσεις για το τελευταίο ματς της χρονιάς.

Την σημερινή νίκη την αφιερώνουμε στον Στέλιο Χριστοδουλάκο και την νεογέννητη κορούλα του''.