του Πάνου Κομματέα

Σε ένα ματς το οποίο είχε 3 πέναλτι σε 8(!) λεπτά ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας επιβλήθηκε της Σπίθας Νίκαιας με 1-2,νίκη η οποία είναι η 4η συνεχόμενη του.

Ο...χορός των πέναλτι άρχισε στο 52',όταν ο Μουστάκας έκανε χέρι εντός περιοχής,με αποτέλεσμα να αποβληθεί,με τον κίπερ Νταβτιάν να αποκρούει την εκτέλεση του Τσούτσα.

Τρία λεπτά αργότερα ο Φοίνικας κέρδισε νέο πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Περάμαντζης.

Η Σπίθα έφερε το ματς στα ίσια,στο 59,με εύστοχη εκτέλεση,από τα 11 βήματα,του Μόλακα,για να δώσει τελικά την νίκη,στο 67,ο Περάμαντζης με σουτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ: Νταβτιάν,Τσαμπαρλής(46' Παπαδόπουλος Σ.),Κοψίδας,Κοβάνης,Μουστάκας,Μαυροείδης(73' Σαβούρογλου),Σέκα(27' Μόλακας),Θεοδώρου,Καφαταρίδης,Ηλιόπουλος,Μιχαηλίδης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ: Κουρδελάκης,Καρβούνης,Γούτης,Αντωνίου,Αλούση,Τσούτσας,Δημητρόπουλος,Νέστορ(15' Παπαδόπουλος Ε.),Κοντογιαννόπουλος,Περάμαντζης(85' Καρέλης),Πετρίτης(76' Νερσισιάν)

Η Σπίθα είναι 10η με 6 πόντους και την επόμενη εβδομάδα θα παίξει στην έδρα της Αστυπάλαιας Κορυδαλλού.

Ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας ανέβηκε στην 3η θέση με 20 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί την ΑΕ Νεάπολης.