του Πάνου Κομματέα

Σε ένα τελείως αμφίρροπο παιχνίδι,καθ'όλη τη διάρκεια του,ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας πήρε την νίκη με 1-0,απέναντι στην Α.Ε. Νεάπολης.

Οι δυο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ,με τους φιλοξενούμενους να νιώθουν άτυχοι από το αποτέλεσμα της σημερινής αναμέτρησης.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Τσούτσας στις καθυστερήσεις,ενώ η ομάδα του έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές από το 82' λόγω της αποβολής του Δημητρόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Αυτό το "τρίποντο" διατήρησε τον Φοίνικα στη τρίτη θέση της βαθμολογίας με 23 πόντους,με τους Νεαπολίτες να είναι 11οι,με 9 βαθμούς.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ: Κουρδελάκης,Καρβούνης(65' Πρασσάς),Γούτης,Αντωνίου,Αλούση,Τσούτσας,Δημητρόπουλος,Νερσισιάν,Κοντογιαννόπουλος,Περάμαντζης(90+ Χρηστάκης),Πετρίτης

Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Γασπαρινάτος,Τζινάι,Τοκατλιάν(46' Κανάκης),Πατήρης,Σταυριανός,Χαρτοματσίδης,Καρκατζίνος,Σαουλίδης,Κυριτσιμπασάκης,Σαλαμης,Μουζάκη(86' Δαλκας)

Μετά την περίοδο των εορτών,ο Φοίνικας θα κλείσει τον πρώτο γύρο αντιμετωπίζοντας την Αναγέννηση Μοσχάτου,εκτός έδρας.

Η Α.Ε. Νεάπολη,από την άλλη,θα υποδεχθεί την Αστυπάλαια Κορυδαλλού.