Πειραιάς

Την ήττα με 3-2 απο τον Προφήτη Ηλία γνώρισε εχθές το Χατζηκυριάκειο, στο γήπεδο του ΣΕΦ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Πειραιά, σε ενα παιχνίδι με 2 σκαμπανεβάσματα στο σκορ.

Οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Φιλιππάκο στο 27', με τον ίδιο παίκτη να έχει δοκάρι 3 λεπτά νωρίτερα.

Η ομάδα του Γιάννη Παπαιωάννου, βρήκε τρόπο να απαντήσει στις καθυστερήσεις του α΄μέρους με σκόρερ τον Κούτση.

Οι φιλοξενούμενοι με την έναρξη του 2ου 45λεπτου κάνανε την ολική ανατροπή με τον Νάνο, κάνοντας το σκορ 2-1.

Ο Τσάδαρης στο 57ο λεπτό, δεν άφησε αναπάντητη την αντεπίθεση των λιονταριών, ξαναφέρνοντας στο παιχνίδι στα ίσια(2-2).

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι η μπίλια θα κάτσει στην ισοπαλία, η χρυσή αλλαγή των γηπεδούχων, Καλινικίδης στις καθυστερήσεις με σουτ έδωσε την σημαντικής σημασίας νίκης στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Ο τεχνικός της ΑΕΧ, Γιάννης Παπαιωάννου δεν ήθελε να πει πολλά, λέγοντας απλά:

''Kάναμε πολλά προσωπικά λάθη και το πληρώσαμε

Θέλω να προσθέσω συγχαρητήρια στον Προφήτη Ηλία και στην διαιτητή και τους επόπτες, ήταν άριστοι''.

Προφήτης Ηλίας: Πολυβός, Κλάπι, Αλαμπέι, Κλάδης, Πατριώτης, Τσάδαρης, Φιλιππάκος (64' Λάζαρης), Σελίμης, Σκαλιτόπουλος (80' Μπόσμος), Φώσκολος, Μανωλάκος (73' Καλινικίδης)

Χατζηκυριάκειο: Μπουκουβάλας, Παπαθέου, Κουμανάκος, Κηπουρός, Νίνος (71' Κούκουρας), Μπάλιας, Γεωργίου (82' Κέκος), Πολίτης, Μαστοράκης, Νάνος, Κούτσης