Κερατσίνι

Στους οχτώ ανέμους σκόρπισε το Κερατσίνι τον Φαληρικό εκτός έδρας για την φάση των 16 του Κύπελλου Πειραιά, συντρίβοντας το με το εξωπραγματικό 8-1 !!!!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν για μεγάλους πρωταγωνιστές τους Μαναριώτη και Ψυχογιό που πέτυχαν απο ενα χατ-τρικ.

Ο Μαναριώτης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ στο 7ο λεπτό ο Κομμένος σέντραρε και ο Κουρκούτης πάλι με κεφαλιά, τελείωσε κάπου εκεί την υπόθεση πρόκριση κάνοντας το 0-2.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Μαναριώτης με προβολή έγραψε το δεύτερο του προσωπικό γκολ.

Στο 38' ο Μιχαλάς κέρδισε πέναλτι, με τον Ψυχογιό να αναλαμβάνει την εκτέλεση κάνοντας το 0-4.

Ο Φαληρικός στο αμέσως επόμενο λεπτό, μείωσε με τον Αλικιά, ενώ ο Πλατέλλας δεν πάτησε το φρένο για την ομάδα του, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 1-5 υπέρ του ΑΠΟΚ.

Η ομάδα του Σάκη Δέδε, δεν σταμάτησε εκεί, αφού ο Μαναριώτης στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ, στο 50ο λεπτό.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 70', ο Κουρκούτης έδωσε έτοιμο γκολ στον Ψυχογιό, με το σκορ να ανεβαίνει επικίνδυνα στο 1-7.

Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε πάλι ο Ψυχογιός, που έκανε με την σειρά του το δικό του χατ-τρικ, νικώντας τον Κρασσά.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Κρασσάς, Καμπιτσόπουλος (46’ Μαρμαρίδης), Ραυτόπουλος, Ρούκα, Συράκος, Κουρούνης, Αλίκια, Χατζημελετιάδης, Λόης, Σαραγάς, Βάσσος.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Φραντζεσκάκης, Σφυρογιαννάλκης (46’ Χονδρουδάκης), Καμμένος, Μπατής, Βαττής, Ψυχογιός, Πλατέλλας, Γκιάτης (46’ Διάκος),Μαναριώτης (61’ Πουλάκης), Μιχαλάς, Κουρκούτης