του Πάνου Κομματέα

Δηλώσεις του προπονητή του Φοίνικα Αγίας Σοφίας,Θανάση Παύλοβιτς,εξασφάλισε το Sportactive.gr,μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Πανφαληρικο:

"Σημαντική νίκη,αντιμετωπίζοντας,μάλιστα,και τις απουσίες τεσσάρων βασικών παιχτών(Κολυρρόπουλος,Μαυροειδής,Χρηστάκης,Κουντουριώτης)επί μιας ομάδας πολύ δυνατής και αξιόλογης.

Ενισχυθήκαμε τόσο βαθμολογικά,όσο και ψυχολογικά.

Είχαμε διαβάσει καλά την αντίπαλο μας,γνωρίζοντας τα ατού της και προσπαθήσαμε να τα εξουδετερώσουμε.

Στο πρώτο ημίχρονο,ο Πανφαληρικός είχε την κατοχή χωρίς να κινδυνέψουμε ιδιαίτερα,πέρα από 1-2 φάσεις.

Στην επανάληψη ήμασταν πιο αποφασιστικοί και καλύτεροι από τον αντίπαλο,σκοράροντας στο τελευταίο τέταρτο.

Μετά το γκολ διαχειριστήκαμε καλά το αποτέλεσμα,κλείνοντας τους διαδρόμους.

Η εμφάνιση μας ήταν καλύτερη από τις προηγούμενες,ειδικά αν αναλογιστούμε πως είχαμε απέναντι μας μια πολύ αξιόλογη και δυνατή ομάδα και έτσι αυτομάτως,το παιχνίδι είχε μεγάλο βαθμό δυσκολίας.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την νίκη,όπως και στα παιδιά του Πανφαληρικού για την διεξαγωγή ενός,πραγματικά,καλού αγώνα,στον οποίο βέβαια συνέβαλε και το εξαιρετικό διαιτητικό τρίο(Πουλόπουλος,Αλεξόπουλος,Αντωνόπουλος).

Πλέον,κοιτάζουμε την δύσκολη συνέχεια που έχουμε μπροστά μας."