Πειραιάς

Βαριά ήττα γνώρισε ο Θησέας μέσα στην έδρα του απο τον Δία Κορυδαλλού με 4-0.

Ο Σκούταρης άνοιξε το σκορ στο 29', με τον Θησέα να έχει πολλές φάσεις για να πετύχει γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια, και λίγα λεπτά αφού άρχισε το 2ο ημίχρονο, ο Αιβατίδης διπλασίασε τα τέρματα για τους Κορυδαλλιώτες, με την ομάδα του Ν.Γαντζάκη να έχει δοκάρι με τον Μπολότη λίγα λεπτά νωρίτερα.

Ο Μπουρογιαννόπουλος σκόραρε για το 3-0, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να δημιουργούν ευκαιρίες, με την πιο χαρακτηριστική να είναι το διπλό δοκάρι των Λιβανού και Χαιρέτα στο 80ο λεπτό.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σκόυταρης στο 87' με πέναλτι.

Με παίκτη λιγότερο έμεινε ο Θησέας με τον Μπολότη να αποβάλλεται απο τον κ.Σαββατιανό στο 68'.

Δηλώσεις έκανε ο προπονητής των Πειραιωτών, Νίκος Γαντζάκης.

''Αναλαμβάνω την ευθύνη εξ ολοκλήρου για την άσχημη εμφάνιση, αλλά έχω εμπιστοσύνη  στους παίχτες μου κ σύντομα θα βρούμε το δρόμο μας.

Οσο για το παιχνίδι παρόλο που ήμασταν κακοί, το σκορ είναι πλασματικό γιατί οι αντίπαλοι μας κάνανε 4 φάσεις κ πετύχανε ισάριθμα γκολ και μεις κάναμε 5 και δεν βάλαμε ούτε ένα.

Είχαμε και δύο δοκάρια στο 1-0 κ αλλο ενα στο 2-0 όπως κ ενα ακυρωθεν γκολ στο 2-0 κ ενα πέναλτι που δε δόθηκε''.