Σαντορίνη

Τους βαθμούς της ισοπαλίας μοιράστηκαν σήμερα οι Πανθηραικός και Αγιος Ιερόθεος με 0-0, στην επανέναρξη του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Στο πρώτο 45λεπτο οι δυο ομάδες είχαν μοιρασμένη κατοχή μπάλας, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο.

Οι κιτρινόμαυροι όμως μπορούσαν να φύγουν με την νίκη απο το νησί των Κυκλάδων, καθώς Κοτζούλας, Θανόπουλος και Γούλας έχασαν κλασικές ευκαιρίες στο β' ημίχρονο, ειδικά οι 2 πρώτοι άχαστα τετ-α-τετ.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης δήλωσε απο την Σαντορίνη:

''Μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει σήμερα.

Ο βαθμός όμως μας ικανοποιεί, αφού αγωνιστήκαμε σε μια δύσκολη έδρα, με τα άλλα αποτελέσματα της αγωνιστικής να μας ευνοούν''.

Για την ιστορία ούτε οι Εργοτέλης (0-0) και Ερμής Ζωνιανών (1-1) κατάφεραν να κάμψουν τις αντιστάσεις των ΙΝ.ΚΑ και Τριγλίας αντίστοιχα, με τον μόνο κερδισμένο της αγωνιστικής να είναι ο Ιωνικός, ο οποίος συνέτριψε στην Νίκαια τον Ατσαλένιο με 5-1.