Αιγάλεω

Σε εναν αγώνα με πολλές χαμένες ευκαιρίες, δυο δοκάρια και χαμένο πέναλτι, η Χαλκηδόνα δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ελλάς Ποντίων, χάνοντας με 1-0 για το Πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με 1-0.

Απο κει και πέρα ήταν μια ξεκάθαρη υπεροχή των Νικαιωτών, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να φερουν στα ίσια το σκορ.

Μοιραίος για την ομάδα του Αντριαν Μπαρμπολούτσι ήταν ο Φίπε, ο οποίος έχασε πέναλτι στις αρχές του 2ου 45λεπτου αλλά είχε και δοκάρι στην συνέχεια.

Την δοκό των γηπεδούχων σημάδεψε και ο Κούσιας, με τον έμπειρο προπονητή να μην μπορεί να το πιστέψει:

''Απογοητευτήκαμε πολύ απο αυτό το άτυχο αποτέλεσμα.

Χάσαμε απο μια στημένη φάση νωρίς στο παιχνίδι.

Στην συνέχεια είχαμε την υπεροχή εμείς, χάνοντας και πέναλτι, είχαμε 2 δοκάρια, παίζοντας στην κυριολεξία μονότερμα.

Δεν μπορούμε να μείνουμε στο σημερινό αποτέλεσμα, συνεχίζουμε να δουλεύουμε''.