του Πάνου Κομματέα

Σε ένα παιχνίδι που είχε πέναλτι,αποβολές,φωνές για τη διαιτησία και ισοφάριση στο 92',η Δάφνη Ταμπουρίων και ο Ολυμπιακός Περάματος έμειναν στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Κωνσταντίνου στο 79',για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τον ίδιο τρόπο ο Αλαφούζος.

Η Δάφνη έπαιξε το τελευταίο δεκάλεπτο με 9 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής των Σαραφόπουλου και Χουρμούζη με τον δεύτερο να βιαιοπραγεί(!) και να εξυβρίζει τον διαιτητή,σύμφωνα με το Φ.Α.,ενώ ο πρώτος είδε την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε και ο τεχνικός της Δάφνης,Παύλος Καπνίσης,ενώ,οι Ταμπουριώτες διαμαρτύρονται έντονα και για ένα ακυρωθέν γκολ στο 0-0.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ: Θωμάς(28' Σούλιος),Τριανταφυλλόπουλος,Χουρμούζης,Κουρτέσης,Χαραλάμπους,Σαραφόπουλος(63' Αλαφούζος),Βορδώνης,Σκούρτης,Σαντοριναίος(63' Φραγκουλόπουλος),Βασιλάκος,Παπαδόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Ξυδιαράκης,Πηλαράς(60' Καπέρης),Φαρμακίδης,Μπάμπαλης,Σαπρανίδης,Ανδρεάδης,Κουτρής(74' Παρίσης),Ταμπουράκης(62' Ρούσσος),Κωνσταντίνου,Ραματιάς,Κοσολάποφ

Η Δάφνη Ταμπουρίων έχει 10 πόντους,βρίσκεται στην 7η θέση και το επόμενο Σαβ/κο θα παίξει κόντρα στην πρωτοπόρο Άνω Νεάπολη,εκτός έδρας.

Ο Ολυμπιακός Περάματος πήρε τον 2ο του βαθμό στο πρωτάθλημα και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί απέναντι στον Ποσειδώνα,εντός έδρας.