Ρόδος

Toν βαθμό της ισοπαλίας ''εκλεψε'' ο Ιάλυσος στις καθυστερήσεις απο τον ΑΣ Ρόδος, στο μεγάλο ντέρμπι των Δωδεκανήσων, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, με τις δυο ομάδες να έρχονται 2-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκανε πιο δυνατά στο παιχνίδι και συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό, ο Δελαπόρτας ύστερα απο την εξαιρετική πάσα του Ρεκλείτη, να πλασάρει εύστοχα το Πάππο για το 1-0.

Ο ορισμός ντέρμπι επιβεβαιώθηκε, καθώς στις αρχές του δεύτερου μέρους ο Ατματζίδης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τον Ιάλυσο, τα ''ελάφια'' πήραν το προβάδισμα στο σκορ, όταν ο σκόρερ Ατματζίδης με κεφαλιά πάσα στο 56ο λεπτό βρήκε τον Αμανατίδη, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ έκανε το 1-2.

Η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη όμως δεν τα παράτησε ποτέ και στις καθυστερήσεις πάλι ο Δελαπόρτας με το 2ο προσωπικό του γκολ έσωσε τελικά την παρτίδα για τον Ιάλυσο.

Ιάλυσος: Παπαδόπουλος, Αχείμαστος, Παπασπύρος (77' Μόσχος), Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Λίτσος, Παυλίδης, Χατζηφούντας, Διακουράκης (57' Χατζηπέτρος), Παφιάκης (46' Σπάρταλης), Δελαπόρτας

Ρόδος: Πάππος, Καντιμοίρης, Ιμεραλιλάι (46' Ευγενικός), Τζημογιάννης, Ανδρίκος, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας, Νικήτας (46' Κουρούπης), Τάντιτς, Αμανατίδης (81΄Βολονάκης), Ατματζίδης