Το ευρύ 4-1 ήταν το τελικό σκορ ανάμεσα στον Αστέρα Χαϊδαρίου του Βασίλη Τσιάκαλου και της Νίκης Αλίμου.

Ο Αστέρας πέτυχε την τρίτη σερί του νίκη και δείχνει να βρίσκεται σε ιδιαιτέρως,ανοδική τροχιά.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Φλώρος μετά από ασίστ του Κιλιτζιράκη,στο 2ο μόλις λεπτό,για να έρθει η ισοφάριση της Νίκης στο 30 με τον Χέλιο.

Στο 57' ο Τοροσιάδης έβαλε ξανά στη θέση του οδηγού του ματς,τον Αστέρα αξιοποιώντας την πάσα του Ράπτη,με τον τελευταίο να χρίζεται σκόρερ 15 λεπτά αργότερα μετά από πάσα του Τονικιάν.

Το σκορ έκλεισε ο Τοροσιάδης στο 83'.

Ο προπονητής της ομάδας,Βασίλης Τσιάκαλος,τόνισε στο Sportactive.gr:

"Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας μου και την προσπάθεια που καταβάλαμε.

Είχαμε την κυριαρχία του παιχνιδιού και τον απόλυτο έλεγχο,με το σκορ να μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν δεν μας ακύρωνε δυο γκολ συν άλλα δυο γκολ που έβγαλαν οι αντίπαλοι πάνω στη γραμμή.

Έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Δουλεύουμε διαρκώς προς αυτήν την κατεύθυνση και το ευχάριστο είναι ότι με τον χρόνο αφομοιώνονται κάποια πράγματα.

Παράγουμε όμορφο και ποιοτικό ποδόσφαιρο με βασική αρχή τους κανόνες που θέτουμε τακτικά.

Θέλω να αφιερώσω την νίκη στον πρόεδρο της ομάδας,τον γενικό αρχηγό και τον αντιπρόεδρο γιατί προσπαθούν να μου παρέχουν το κατά δύναμην για να κάνω τη δουλειά μου,όσο γίνεται καλύτερα."

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ: Σάμιος,Τονικιάν,Ναλμπάντης,Καουκάκης,Καλογερόπουλος,Κιλιτζιράκης(74' Χαραλάμπους),Νάος,Τρέκο(80' Μόσχου),Φλώρος(52' Μπόσγας),Ράπτης,Τοροσιάδης

ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: Μήλας(81' Μωυσίδης),Ιατρού,Καραγιαννίδης,Λύτρας,Κοτταρίδης,Βασιλειάδης,Σχοινάς(45' Πανούσος),Γιαννόπουλος,Γρατσιάς(73' Κουτσίδης),Χέλιος,Αργύρης

Ο Αστέρας θα παίξει,την επόμενη εβδομάδα,στο Περιστέρι,με αντίπαλο την τοπική Θύελλα,ενώ την προσεχή Τετάρτη,έχει προγραμματιστεί φιλικός αγώνας με τον Κρόνο Αιγάλεω για τους ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής.

Έτσι,θα έχουν την ευκαιρία να δείξουν στον Βασίλη Τσιάκαλο τις δυνατότητες τους και να ενισχύσουν τις πιθανότητες τους για να είναι στις μελλοντικές επιλογές του νεαρού τεχνικού.