ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Την πρώτη της, πολυπόθητη, νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α' Αθηνών πέτυχε πριν από λίγο η Διάνα, που νίκησε με 3-1 τους Αγ. Αναργύρους στο Β' δημοτικό γήπεδο της Ηλιούπολης για την 7η αγωνιστική.

Χρυσός σκόρερ για τη Διάνα ο Αντώνης Μπαλαφούτης, που σημείωσε χατ-τρικ, χαρίζοντας στην ομάδα ένα τρίποντο που μπορεί να σημάνει το έναυσμα για μια πολύ καλύτερη πορεία τη συνέχεια.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς τέρματα, με τη Διάνα να έχει μια ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά τους φιλοξενούμενους να χάνουν την καλύτερη ευκαιρία, με το δοκάρι του Βυζανιάρη στο 31'.

Στο δεύτερο μέρος η Διάνα έδειξε χαρακτήρα και προηγήθηκε στο 64' με σουτ του Αντώνη Μπαλαφούτη μέσα από την μικρή περιοχή, ενώ με τον ίδιο τρόπο 2 λεπτά αργότερα "έγραψε" και το 2-0. Το 3-0 ήρθε στο 72' και πάλι με τον Αντώνη Μπαλαφούτη με σουτ στην απέναντι γωνία, με τους Αγ. Αναργύρους το μόνο που μπόρεσαν να καταφέρουν στη συνέχεια ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Πλεξίδα στο 80', και ενώ η Διάνα είχε μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ταράτσα (78') με κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Διάνα: ΚΟΡΡΑΣ, ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ, ΛΟΥΤΣΑΙ, ΝΙΚΟΛΙ, ΤΑΡΑΤΣΑΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΑΡΜΑΚΗΣ (ΝΤΟΥΒΛΗΣ), ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗΣ Α. (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ), ΡΟΥΣΕΦ, ΣΑΡΑ (ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗΣ Χ.)

Αγ. Ανάργυροι: ΧΑΤΖΑΚΗΣ, ΒΥΖΑΝΙΑΡΗΣ (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ) , ΑΡΚΟΥΔΗΣ, ΜΙΛΙΩΝΗΣ, ΝΤΑΗΦΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΤΗΣ, ΠΛΕΞΙΔΑΣ, ΑΝΤΜΙΡ (ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ) , ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΕΤΟΥΣΗΣ, ΚΑΨΟΚΩΣΤΑΣ (ΤΣΙΑΝΟΣ)