Του Βασίλη Μπέση

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι παρακολούθησαν το ματς ανάμεσα στον ΑΣ Ποντίων και τον ΑΟΑΔ το οποίο έληξε ισόπαλο με 2-2 για την δέκατη αγωνιστική της Α' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι που καιγόντουσαν για βαθμούς καθώς βρίσκονται στην 15ή θέση με 4 βαθμούς μπήκαν αποφασιστικά στο ματς και προηγήθηκαν 2-0 με τα τέρματα των Μπάλα στο 1' και Χατζηλία στο 58' όμως η εξαιρετική ομάδα των Ποντίων κατάφερε να πραγματοποιήσει την ανατροπή και να ισοφαρίσει σε 2-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με τα γκολ των Πρωτόπαππα στο 82' και Γιατζιτζόγλου στο 89'.

Την κόκκινη κάρτα του κ.Κουζούμη αντίκρισαν για την ομάδα του Αγίου Δημητρίου ο Χατζήλιας στο 65' και ο αναπληρωματικός Λάζι στο 85' για διαμαρτυρία.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού μιλήσαμε με τον τεχνικό των Ποντίων κ.Ματθαίου και σας παραθέτουμε τις δηλώσεις του.

'' Είμαι ικανοποιημένος από την αντίδραση των παικτών μου όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 2-0 , στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε ίσως το καλύτερο μας φετινό παιχνίδι μέχρι στιγμής.

Ήμασταν αρκετά άτυχοι σε αυτό το ματς καθώς δημιουργήσαμε πολλές φάσεις για γκολ όμως οι προσπάθειες μας δεν καρποφόρησαν ενώ είχαμε και δύο δοκάρια , όμως το σημαντικό είναι αν δεν μπορείς να κερδίσεις τουλάχιστον να μην χάσεις και αυτό καταφέραμε σήμερα.

Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι ενόψει της δύσκολης συνέχειας ώστε να πετύχουμε τους στόχους μας.''

ΑΣ Ποντίων : Αιβαλιώτης , Ντέρτζιο , Γιακασίκογλου(46' Γεργεριτάκης) , Τζίτζηρας , Ρινιώτης , Μενδρινός . Τσίντζος , Γιατζιτζόγλου , Θωμαίδης , Νίκαμδρος(69' Πρωτόπαπας) , Λουκάνι

ΑΟΑΔ :Καραμπλιάς , Γιαννής , Μιχαήλ (85' Σταματίου) Αθανασίου , Σεχάι , Καλύβας , Μανθρέδας , Χατζηβασιλείου(61' Σιμάκος) , Χατζηλίας , Μπάλας , Χατζηκυριάκου