του Πάνου Κομματέα

"Ξεκόλλησαν" από τον έναν βαθμό οι Νέοι Δραπετσώνας,οι οποίοι πέτυχαν την πρώτη τους εφετινή νίκη επί του Ολυμπιακού Κερατσινίου με 0-2,στο γήπεδο της Χαραυγής.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο,η ομάδα του Μανώλη Πράσινου άνοιξε το σκορ με πλασέ του Τσελεπή,ύστερα από όμορφη κάθετη πάσα του Γιώργο,στο 50ο λεπτό.

Οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να πάρουν κάτι παραπάνω από αυτό το παιχνίδι,ωστόσο,στις καθυστερήσεις,ο Αθανασίου με υπέροχο σουτ από πολύ μακρινή απόσταση,"κλείδωσε" το τρίποντο για τους πορτοκαλί.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Τσαλιγιάννης,Μαυρίδογλου,Τσώνης,Σακκάτος(80' Παπαθεοφίλου),Χαρίσης,Πολίτης,Αποσπόρης(62' Βεντούρης),Καθαρόπουλος,Αμπατσής(43' Μαρκασιώτης),Παπανδρέου,Βαλάκος

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Ζερβάκος,Σκιάνο,Καφούρος,Ροδίτης,Παπαδόπουλος,Ικόνομη(71' Αθανασίου),Κάπο(64' Τσελεπής),Fico,Μαρμαρίδης(77' Παπαδόπουλος),Γιώργο,Τσελεπής

Ο Ολυμπιακός Κερατσινιου έμεινε στην προτελευταία θέση με έναν βαθμό,ενώ επόμενος αντίπαλος του,θα είναι ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας,εκτός έδρας.

Οι Νέοι Δραπετσώνας έφθασαν τους 4 πόντους και την επόμενη εβδομάδα θα φιλοξενήσουν τα Αστέρια Δραπετσώνας.