Μοσχάτο

Σε ενα παιχνίδι που σπάσανε καρδιές ο Αίας Σαλαμίνας κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο Μοσχάτο με αντίπαλο την τοπική Θύελλα μένοντας στο 2-2, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Στάθη Φουρίκη δεν μπήκε ποτέ στο 1ο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να πέρνουν  προβάδισμα δυο τερμάτων.

Στο δεύτερο όμως η ιστορική ομάδα της Σαλαμίνας, έδειξε μέταλλο, μειώνοντας το σκορ σε 2-1 με δράστη τον Γαβριλάκη στο 78ο λεπτό, ενώ ο Παπαμιχαήλ λίγα λεπτά πριν την έναρξη των καθυστερήσεων, έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Ο προπονητής του Αία, κ.Φουρίκης, δεν έμεινε ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα, τονίζοντας οτι ο Αίας σε αυτή την κατηγορία πρέπει να κερδίζει πάντα: