Ρέντη

Την ήττα με 2-1 απο τον Καραβά γνώρισε η Χαλκηδόνα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α' κατηγορίας.

Ο προπονητής των κυανοκίτρινων Αντριαν Μπαρμπολούτσι, μας δήλωσε οτι έγινε ενα ωραίο παιχνίδι, και οτι η ομάδα του προσπάθησε μέχρι το τελευταίο λεπτό να αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα.

Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, και το μόνο που καταφέρανε ήταν να μειώσουνε με πέναλτι του Φίτε στο 65ο λεπτό.

''Εγινε ενα ωραίο παιχνίδι.

Πιέσαμε στο τέλος να πάρουμε το Χ αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Καραβάς ήταν καλύτερος απο μας, και μεις στο δεύτερο ανεβάσαμε την απόδοση μας κατα πολύ.

Χάσαμε κάποιες ευκαιρίες στο τέλος, μετά το τέρμα που πετύχαμε, αλλά δυστυχώς αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Ο Καραβάς είναι μια ποιοτική ομάδα με πολύ καλό ρόστερ.

Μας μένει η πικρία της ήττας, αλλά συνεχίζουμε για να βελτιώσουμε τις αδυναμίες μας''.