Ραφήνα

Το αφεντικό της πόλης της Ραφήνας, είναι η Θύελλα που κατατρόπωσε στο τοπικό ντέρμπι την κακή φέτος Τριγλία, με 4-2.

Οι πράσινοι, οι οποίοι ανέβηκαν στην πρώτη 6αδα, προηγήθηκαν νωρίς με σουτ του Γκίκα στο 17ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για ενα χέρι του σκόρερ, δέκα λεπτά αργότερα.

Στο β' μέρος, τελικά η ομάδα του Τάκη Χριστόπουλου, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στα πρώτα λεπτά μετά απο κεφαλιά του Ποτουρίδη.

Αμεση άπαντηση βρήκε η ομάδα της Διασταύρωσης, που ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με τον Παναγιωτόπουλο στο 50'.

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και στα επόμενα λεπτά, αφήνοντας άναυδους τους κιτρινόμαυρους, έκαναν το 3-1, με εκπληκτικό σουτ του Χαρακτίδη.

Με την συμπλήρωση μιάς ώρας παιχνιδιού, η Τριγλία έμεινε και με παίκτη λιγότερο, λόγω 2ης κίτρινης στον Ποτουρίδη.

Στο 87', ο δικέφαλος της Ραφήνας, κατόρθωσε να μειώσει με τον Νικολόπουλο στο 87', σε 3-2.

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Παναγιωτόπουλου, κερδισμένο απο τον Βαζέχα.

Τριγλία Ραφήνας: Δημίζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Σαλταμάρας, Μπίρης, Μητσόπουλος, Κώτσης (80' Μπαστάνης), Παπαδόπουλος (72' Γ.Μπαστάνης), Ποτουρίδης, Καλογιάννης (58' Νικολόπουλος), Πουλάκος

Θύελλα Ραφήνας: Παπαδόπουλος, Γκίκας (52' Δημητρίου), Φύτρος, Μανουσάκης, Ντούνης, Αφράτης, Χαρακτίδης (89' Μακρής), Βαζέχα, Ντόσκας, Παναγιωτόπουλος, Ζέκιο (56' Μπουντάκης)