Κερατσίνι

Iσόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Αγιος Δημήτριος και Αρμενική για το πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α' Πειραιά.

Και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουνε γκολ για να πάρουν την νίκη αλλά δεν τα κατάφεραν.

Ολο το ζουμί του αγώνα ήταν στο 5λεπτο μεταξύ 70' και 75', όπου οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ, με τον Αθανασίου να φέρνει το ματς στα ίσια πέντε λεπτά αργότερα.

Ο τεχνικός των Νικαιωτών, κ.Βαγγέλης Κώττος, είδε βελτίωση στο παιχνίδι της ομάδας του, αλλά απέχει πολύ ακόμα απο αυτό που θέλει να δει:

''Προσπαθούμε να βρούμε ρυθμό απο την αρχή του Πρωταθλήματος.

Παρουσιαστήκαμε βελτιωμένοι σήμερα.

Συνεχίζουμε να πειραματιζόμαστε 11αδες, λόγω των πολλών απουσιών που είχαμε το τελευταίο διάστημα.

Το θετικό είναι οτι υπάρχουν επιστροφές.

Μας έλειψε πολύ η τελική προσπάθεια, καθώς και εμείς και οι αντιπάλοι μας προσπάθησαν για το τέρμα που θα έδινε την νίκη''.