Ο Αλέξανδρος Γκρέκος μίλησε στο Sportactive.gr,μετά την ισοπαλία του Πανφαληρικού με την ΑΕ Νεάπολης(2-2):

"Για άλλη μια Κυριακή βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές.

Ενώ ξεκινήσαμε ιδανικά το παιχνίδι και προηγηθήκαμε 2-0,με δυο πολύ ωραία γκολ και ενώ στο ημίχρονο τονίσαμε στα παιδιά ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει,συνεχίζοντας και στο δεύτερο ημίχρονο,στον ίδιο ρυθμό,παράγοντας ωραίο ποδόσφαιρο και μετά την αποβολή της Νεάπολης, δεν καταφέραμε να τελειώσουμε το παιχνίδι.

Χαλαρώσαμε και το πληρώσαμε με τις μοναδικές ευκαιρίες που μας έκανε ο αντίπαλος.

Νομίζω μας λείπει η συγκέντρωση για να μπορέσουμε να τελειώνουμε τα παιχνίδια και να παίρνουμε αυτό που δικαιούμαστε,βάση της απόδοσης των παιδιών.

Αδικούμε τους εαυτούς μας και πετάμε βαθμούς,αλλά πιστεύω μέσα από την προπόνηση,θα μπορέσουμε,στα επόμενα παιχνίδια,να πάρουμε αυτό που αξίζουμε."