του Λουκά Κιοκτσόγλου

Την εντός έδρας ήττα με 2-0 υπέστη χθες ο ΑΟ Κορωπίου από τον Ολυμπιακό Λαυρίου, σε ματς για την 4η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΑΝΑ που διεξήχθη στο γήπεδο "Αντώνης Πρίφτης".

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο 10λεπτο του αγώνα, δείχνοντας ικανοί να δημιουργήσουν καταστάσεις μπροστά από την εστία του Ολυμπιακού Λαυρίου. Ωστόσο δύο ατομικά λάθη στη συνέχεια του α' μέρους επέτρεψαν στους εξαιρετικούς επιθετικούς των φιλοξενούμενων να τα εκμεταλλευτούν και να πετύχουν δύο τέρματα, τα οποία έμελλε να είναι αρκετά ώστε τους χαρίσουν και τη νίκη.

Ο τεχνικός του ΑΟ Κορωπίου Γιάννης Μαγγίνας (φωτό), καθώς και ο βοηθός προπονητή Νίκος Κοντάκης, προσπάθησαν με εσωτερικές αλλαγές στο πρώτο 45λεπτο μετά την επίτευξη των δύο τερμάτων από τον αντίπαλο, αλλά και με αλλαγές ποδοσφαιριστών στο δεύτερο ημίχρονο, να ισορροπήσουν την κατάσταση.

Ο ΑΟΚ μπόρεσε έτσι να δημιουργήσει 3-4 πολύ καλές ευκαιρίες για να μειώσει στο σκορ, χωρίς όμως να το καταφέρει, ενώ ο Ολυμπιακός Λαυρίου ανά πάσα στιγμή ήταν έτοιμος να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους, με το 0-2 παρ' όλα αυτά  να παραμένει ως το τέλος.

Το καλό πρόσωπο του ΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο αφήνει στην ομάδα μια σχετική ικανοποίηση, που κοιτά πλέον το επόμενο παιχνίδι, στο οποίο θα πρέπει να εμφανιστεί έτοιμη να διεκδικήσει τις πιθανότητές της για θετικό αποτέλεσμα.