Νίκαια

Eνα χορταστικό παιχνίδι και δυο αποβολές παρακολουθήσαμε στο γήπεδο της Νίκαιας ''Π.Νικολαίδης'', όπου Χαλκηδόνα και Ατρόμητος Πειραιά αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 για την 5η μέρα της Α' ΕΠΣΠ.

Οι Νικαιώτες έμειναν ισάριθμες φορές πίσω στο σκορ, αλλά κατάφεραν και και έφεραν και τις δυο φορές το ματς στα ίσια με τους Πνευματικό και Φίτε με εκτέλεση πέναλτι.

Για τους κυανόλευκους αποβλήθηκε στο τέλος του ημιχρόνου ο Μητρόπουλος, ενώ την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε και ο Δερβίσης για την ομάδα της Χαλκηδόνας στις αρχές του 2ου 45λεπτου.

Ο προπονητής των Νικαιωτών, Αντριαν Μπαρμπολούτσι, τα έβαλε με την ατυχία της ομάδας του, καθώς στο 2-2, οι ποδοσφαιριστές του έχασαν 2 εκπληκτικές ευκαιρίες για να πάρουν τελικά αυτοί τους 3 βαθμούς της νίκης.

''Εγινε ενα παιχνίδι με πολύ ένταση.

Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Ατρόμητος ο οποίος διορθώνει τα λάθη του και βελτιώνεται.

Σταθήκαμε πολύ άτυχοι στο τέλος, όπου μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη, αλλά εγω προσωπικά κρατάω οτι τα παιδιά βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουν και τις 2 φορές.

Εμείς δουλεύουμε πάνω σε αυτό και αργά η γρήγορα θα έρθουν και οι νίκες.