Πειραιάς

Οταν χάνεις κλασικές ευκαιρίες, είναι νόμος του ποδοσφαίρου θα το δεχτείς, και κάπως έτσι το Χατζηκυριάκειο ηττήθηκε σήμερα εντός έδρας απο την Δάφνη Ταμπουρίων με 2-1, για το Πρωτάθλημα της Γ' Πειραιά.

Οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ με τον Παπαδόπουλο στο 37', αλλά το Χατζηκυριάκειο κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να επιβεβαιώσει την κυριαρχία του και έφερε το ματς στα ίσια με τον Μπάλια στο 73ο λεπτό, αφού προηγήθηκε δοκάρι του Νάνου λεπτά πριν.

Οι γηπεδούχοι χάναν την μια ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα του Θωμά.

Τελικά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Αλαφούζος δεν χαρίστηκε στον Κούβαρη και έγραψε την νίκη για την ομάδα του, χαρίζοντας την νίκη στην Δάφνη.

Ο τεχνικός των Λιονταριών, Γιάννης Παπαιωάννου, τα έβαλε με την ατυχία της ομάδος του στο 2ο μέρος:

''Χάσαμε ενα το πρώτο ημίχρονο όπου ήμασταν κακοί και φάγαμε και ενα γκολ απο στημένη φάση και απο ενα λάθος στο δεύτερο όπου ήμασταν καλύτεροι.

Χάσαμε ευκαιρίες, είχαμε δοκάρι με τον Νάνο, ισοφαρίσαμε και χάσαμε και άλλα 2 σίγουρα γκολ με Κάπαρη και Μαστοράκη.

Τελικά η μπάλα στην τελευταία φάση του αγώνα μας τιμώρησε.

Αφήνουμε πίσω αυτό το παιχνίδι και προχωράμε''.