Πέραμα

Με έναν Νάνο καυτό στην κυριολεξία (κατέβηκε να αγωνιστεί με πυρετό), το Χατζηκυριάκειο πήρε μεγάλη νίκη επι του Ολυμπιακού Περάματος εκτός έδρας με 3-1.

Τα λιοντάρια ανέβηκαν στην 2η θέση της Γ' κατηγορίας Πειραιά, με ενα παιχνίδι λιγότερο (εκκρεμεί η απόφαση για το παιχνίδι με τον Ποσειδώνα), με τον 28χρονο ποδοσφαιριστή να πετυχαίνει χατ-τρικ και να δίνει στην ομάδα του βαθιά ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Η ομάδα του Περάματος έφερε το ματς στα ίσια στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα του Γ.Παπαιωάννου να μπαίνει πολύ νευρική στο δεύτερο μέρος, μετά ειδικά και την αποβολή του Μαστοράκη.

Ο Νάνος όμως σε μια αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με πλασέ ξαναέδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον ίδιο παίκτη να ολοκληρώνει το προσωπικό του σόλο με τον καλύτερο τρόπο καθώς με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο κ.Παπαιωάννου, έμεινε ικανοποιημένος απο τους ποδοσφαιριστές του, και οτι κοιτάζει παιχνίδι με παιχνίδι για να μπορέσει η ομάδα του να είναι εντός στόχων μέχρι το τέλος της σεζόν.

''Παίξαμε πολύ νευρικά δεν ήταν και το καλύτερο παιχνίδι που μπορούσαμε να κάνουμε.

Μετά την αποβολή ανασυνταχτήκαμε, μπήκαμε ψυχωμένοι και καταφέραμε να πάρουμε τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

Αναμένουμε και την απόφαση για το παιχνίδι με τον Ποσειδώνα και προχωράμε παιχνίδι με παιχνίδι.

Στο τέλος θα κάνουμε ταμείο

Η φιλοξενία ήταν άψογη στο Πέραμα ευχαριστούμε και θα ανταποδώσουμε  στο ΣΕΦ''.

Επίσης θέλω να ζητήσω δημόσια συγνώμη απο τον βοηθό Δούλη, διαμαρτυρήθηκα για κάποια οφσάιντ στο 1ο ημίχρονο, μου είπαν όμως πως όλα ήταν σωστά, λάθος μου.

3αδα διαιτητών: Γεωργόπουλος, Δούλης, Μηλιδώνης