Χαραυγή

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παμαμιχαήλ που πέτυχε δυο γκολ στο τέλος, ο Αίαντας Σαλαμίνας πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη, έτσι όπως έτσι εξελίχθηκε, μέσα στη Χαραυγή επι τον Αστέρα Κερατσινίου, με σκορ 3-2, για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Στάθη Φουρίκη ήταν πίσω στο σκορ, μέχρι στο 90ο λεπτό, ενώ έχανε απο το ημίχρονο με 2-1.

Οι Σαλαμίνιοι είχαν ανοίξει το σκορ με τον Σαχινίδη μόλις στο 1ο λεπτό.

Ο κ.Φουρίκης, στάθηκε στο άγχος που είχαν οι ποδοσφαιριστές του, ενώ δεν ξέχασε να αναφερθεί και στον κόσμο που ακολούθησε την ομάδα απο την Σαλαμίνα.

''Το παιχνίδι έτσι όπως εξελίχθηκε ήταν σπουδαία η νίκη μας.

Τα παιδιά είχαν πολύ άγχος για παιχνίδι πρεμιέρας και φάνηκε αυτό.

Παρόλα αυτά δεν παρατήσαμε το παιχνίδι στιγμή και πιέσαμε μέχρι το τέλος, βρίσκοντας τον τρόπο να σκοράρουμε, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο 2ο μέρος.

Να ευχαριστήσω τα παιδιά, αλλά και τον κόσμο που μας ακολούθησε απο τη Σαλαμίνα.

Μας δίνει δύναμη και τους θέλουμε μαζί μας''.