Κερατσίνι

Στην 1η θέση της βαθμολογίας της Α' Πειραιά(με ενα ματς περισσότερο) παραμένει το Κερατσίνι το οποίο συνέτριψε με το επιβλητικό 5-0 του ΑΟ Αγ.Δημητρίου στις Σιταποθήκες.

Το παιχνίδι δεν ήταν τόσο εύκολο όσο φαινόταν για τους γηπεδούχους, καθώς ο ΑΟΑΔ στο 35ο λεπτό στην αντεπίθεση είχε την ευκαιρία να προηγηθεί και να παγώσει την ομάδα του Σάκη Δέδε αλλά ο Λιούμπης έβαλε στοπ, με σταθερή επέμβαση.

Ετσι για άλλη μια φορά ο νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε, και έτσι ο Μάλλης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 46'.

Το 2-0 δεν άργησε να έρθει, με τον Φούντα στο 49', ενώ ο ίδιος παίκτης που παραμένει καυτός την φετινή σεζόν, έκανε και το 3-0 με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Ο Κουρκούτης στο 71ο λεπτό έκανε το 4-0, ενώ τέλος ο Φούντας με το 2ο του χατ - τρικ στη χρονιά στο 78ο διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτητές:  Λαμπαδάριου, Κοντίζας, Γεωργακόπουλος