Του Βασίλη Μπέση

Από επιτυχία σε επιτυχία πάει ο ΑΣ Δραπετσώνας που πέτυχε σπουδαία νίκη με το ευρύ 4-0 μέσα στην έδρα του Πανιώνιου Κερατσινίου και έτσι έκανε το 2Χ2 στον πρώτο όμιλο της Α' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυναμικά το παιχνίδι και είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 10' 'ομως ο Σπαχίου απέκρουσε το πέναλντι που εκτέλεσε ο Κουζίνης και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν φοβεροί σημειώνοντας τέσσερα τέρματα και έφτασαν έτσι σε μια άνετη επικράτηση έναντι ενός σκληροτράχιλου αντίπαλου με τα τέρματα που  πέτυχαν οι Μαυράκης στο 49' , Σώζος (56' , 90') και Χαλκιάς στο 70'.

Εμείς μετά το τέλος του παιχνιδιού επικοινωνήσαμε με τον τεχνικό του ΑΣ Δραπετσώνας κ.Παύλο Δαούτη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις :

''Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι , μπήκαμε νωθρά και λίγο έλειψε να το πληρώσουμε αλλά σταθήκαμε τυχεροί στην εκτέλεση πέναλντι των αντιπάλων μας.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε καλά στο δεύτερο μέρος όμως ήμασταν πολύ καλοί και φτάσαμε άνετα στη νίκη.

Κρατάμε χαμηλούς τόνους ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος και συνεχίζουμε με πολύ δουλειά στις προπονήσεις.

Όλες οι ομάδες είναι καλές και πιστεύω πως θα κριθεί στην λεπτομέρεια το πρωτάθλημα , εμείς κοιτάμε την γρήγορη εξασφάλιση της παραμονής προς το παρόν.

Είναι αρχή ακόμα δεν έχουμε κάνει τίποτα ακόμα , οι δύο νίκες είναι θέμα προσωπικότητας και των παικτών , κοιτάμε παιχνίδι με παιχνίδι και θα κάνουμε ταμείο στο τέλος.